U18 SM (2005)

u18 sm 1
Yleistä
Tervetuloa joukkueemme kotisivuille! Ota ihmeessä yhteyttä ja tiedustele aikatauluja!
Joukkueen pelaajat

Maalivahdit

Jutila Miko

Karvala Aku

Kuivila Jimi

Kenttäpelaajat

Almi Joakim

Annala Viljami

Frantsila Konsta

Hilden Anton

Ilomäki Hermanni

Ilves Tino

Keinonen Kalle

Kuitunen Otto

Kulo Paavo

Laitila Laurus

Lamu Nooa

Luhtalampi Valtteri

Mörönen Krister

Pajula Nemo

Pelkonen Leevi

Pihlava Jesper

Pikkuhookana Jasper

Pirilä Tuukka

Saukkonen Eino

Skaffari Iiro

Solin Otto

Uutela Miko

Välilä Elis

Vänskä Petrus

 

Valmennus ja toimihenkilöt
Joukkueenjohtaja
Mikkonen Markku
040 5137683

Vastuuvalmentaja
Kangasniemi Antti
050-5431385

Valmentaja
Tiitola Timo
044-3492727

Valmentaja
Korhonen Ville
050-5945018

Maalivahtivalmentaja
Lehtonen Antti
040-5772237

Huoltajat
Lammi Raine
045 1507499

Kiiveri Paavo
0400-834923

Autonkuljettaja
Tamminen Antti
0400 97418

Rahastonhoitaja
Nordlund Miikka
0400 452805

Lääkäri
Tuominen Markku
03 31438100

Tulevat ja pelatut pelit

Täältä löydät joukkueen menneet ja tulevat pelitapahtumat:

Jääkiekkoliiton tulospalvelu

Sarjatilanne

http://tulospalvelu.leijonat.fi/serie/?lang=fi

Toimihenkilöryhmät 2022-2023

Teht.:            Ryhmä 1:                            Ryhmä 2:                            Ryhmä 3:

 

Jäähy:           Hilden                                Jutila                                   Almi

Jäähy:           Kuivila                               Pelkonen                            Saukkonen

Liivi:             Laitila                                Keinonen                            Kuitunen

Liivi:             Pirilä                                  Solin                                    Mörönen

Liivi:             Vänskä                              Uutela                                 Skaffari

Kuulutus:     Luhtalampi                      Pajula                                 Rautiainen

Kuvaus:        Karvala                             Lamu                                   

Musiikki:      Tuomi                               Tuomi                                 Tuomi

Kalenteri

Joulukuu 2022

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
torstai 01.12.
  • 15:45 – 16:45 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    15:45 – 16:45
    Haka 1
  • 17:00 – 18:00 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    17:00 – 18:00
    Haka 1
perjantai 02.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 18:15 – 19:15 Oheinen, Haka 2
    Oheinen, Haka 2
    18:15 – 19:15
    Haka 2
  • 19:30 – 20:30 Jää, Haka 2
    Jää, Haka 2
    19:30 – 20:30
    Haka 2
lauantai 03.12.
  • 12:15 – 12:45 Ottelupalaveri, Haka 2
    Ottelupalaveri, Haka 2
    12:15 – 12:45
    Haka 2
  • 13:45 – 15:45 SM-sarja Ilves-Jukurit, Haka 2
    SM-sarja Ilves-Jukurit, Haka 2
    13:45 – 15:45
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 3

sunnuntai 04.12.
  • 13:30 – 14:00 Ottelupalaveri, Haka 1
    Ottelupalaveri, Haka 1
    13:30 – 14:00
    Haka 1
  • 15:00 – 17:00 SM-sarja Ilves-TPS, Haka 1
    SM-sarja Ilves-TPS, Haka 1
    15:00 – 17:00
    Hakametsä

    Toimihenkilöryhmä 1

maanantai 05.12.
  • 16:45 – 17:45 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    16:45 – 17:45
    Haka 1
  • 18:15 – 19:15 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    18:15 – 19:15
    Haka 1
tiistai 06.12.
  • Koko päivän Hyvää Itsenäisyyspäivää
keskiviikko 07.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää
    Aamujää
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 17:00 – 18:00 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    17:00 – 18:00
    Haka 1
  • 18:15 – 19:15 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    18:15 – 19:15
    Haka 1
torstai 08.12.
  • Koko päivän Vapaa
perjantai 09.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 16:00 – 17:00 Oheinen, Haka 3
    Oheinen, Haka 3
    16:00 – 17:00
    Haka 3
  • 17:30 – 18:30 Jää, Haka 3
    Jää, Haka 3
    17:30 – 18:30
    Haka 3
lauantai 10.12.
  • 15:30 – 16:00 Ottelupalaveri, Haka 1
    Ottelupalaveri, Haka 1
    15:30 – 16:00
    Haka 1
  • 17:00 – 19:00 SM-sarja Ilves-Tappara, Haka 1
    SM-sarja Ilves-Tappara, Haka 1
    17:00 – 19:00
    Hakametsä

    Toimihenkilöryhmä 2

sunnuntai 11.12.
  • 12:30 – 14:40 Lähtö, Haka 2
  • 16:20 – 18:20 SM-sarja HIFK-Ilves, Töölö 2
    SM-sarja HIFK-Ilves, Töölö 2
    16:20 – 18:20
    Töölö 2, Helsinki
maanantai 12.12.
  • Koko päivän Vapaa
tiistai 13.12.
  • 08:00 – 09:15 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    08:00 – 09:15
    Haka 2
  • 16:15 – 17:15 Oheinen, Haka 2
    Oheinen, Haka 2
    16:15 – 17:15
    Haka 2
  • 17:45 – 18:45 Jää, Haka 2
    Jää, Haka 2
    17:45 – 18:45
    Haka 2
keskiviikko 14.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 18:15 – 19:15 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    18:15 – 19:15
    Haka 1
  • 19:30 – 20:30 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    19:30 – 20:30
    Haka 1
torstai 15.12.
  • Koko päivän Vapaa
perjantai 16.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 18:00 – 19:00 Oheinen, Haka 2
    Oheinen, Haka 2
    18:00 – 19:00
    Haka 2
  • 19:30 – 20:30 Jää, Haka 2
    Jää, Haka 2
    19:30 – 20:30
    Haka 2
lauantai 17.12.
  • 12:30 – 14:30 Lähtö, Haka 2
    Lähtö, Haka 2
    12:30 – 14:30
    Haka 2 (Keltinkatu, , Tampere Pirkanmaa, Suomi)
  • 16:00 – 18:00 SM-sarja Pelicans-Ilves, Lahti
    SM-sarja Pelicans-Ilves, Lahti
    16:00 – 18:00
    Lahti
sunnuntai 18.12.
  • 13:15 – 13:45 Ottelupalaveri, Haka 1
    Ottelupalaveri, Haka 1
    13:15 – 13:45
    Haka 1
  • 14:45 – 16:45 SM-sarja Tappara-Ilves, Haka 1
    SM-sarja Tappara-Ilves, Haka 1
    14:45 – 16:45
    Hakametsä
maanantai 19.12.
  • Koko päivän Vapaa
tiistai 20.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2 (Keltinkatu, , Tampere Pirkanmaa, Suomi)
  • 17:15 – 18:15 Oheinen, Haka 3
    Oheinen, Haka 3
    17:15 – 18:15
    Haka 3
  • 18:45 – 19:45 Jää, Haka 3
    Jää, Haka 3
    18:45 – 19:45
    Haka 3
keskiviikko 21.12.
  • 07:30 – 08:00 Aamufysiikka, Haka 2
    Aamufysiikka, Haka 2
    07:30 – 08:00
    Haka 2
  • 08:15 – 09:15 Aamujää, Haka 2
    Aamujää, Haka 2
    08:15 – 09:15
    Haka 2
  • 17:00 – 18:00 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    17:00 – 18:00
    Haka 1
  • 18:15 – 19:15 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    18:15 – 19:15
    Haka 1
torstai 22.12.
  • 15:30 – 16:30 Oheinen, Haka 1
    Oheinen, Haka 1
    15:30 – 16:30
    Haka 1
  • 17:00 – 18:00 Jää, Haka 1
    Jää, Haka 1
    17:00 – 18:00
    Haka 1
perjantai 23.12.
  • Koko päivän Vapaa
lauantai 24.12.
  • Koko päivän Hyvää Joulua
sunnuntai 25.12.
  • Koko päivän Hyvää Joulua
maanantai 26.12.
tiistai 27.12.
  • Koko päivän Vapaa
keskiviikko 28.12.
  • Koko päivän Vapaa
torstai 29.12.
  • Koko päivän Vapaa
perjantai 30.12.
  • Koko päivän Vapaa
lauantai 31.12.
  • Koko päivän Hyvää Uutta Vuotta

Tammikuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
sunnuntai 01.01.
  • Koko päivän Hyvää Uutta Vuotta
maanantai 02.01.
  • Koko päivän Jää
tiistai 03.01.
  • Koko päivän Jää
keskiviikko 04.01.
  • Koko päivän Jää
torstai 05.01.
  • Koko päivän Jää
perjantai 06.01.
  • 10:15 – 10:45 Lähtö, Haka 2
    Lähtö, Haka 2
    10:15 – 10:45
    Haka 2 (Keltinkatu, , Tampere Pirkanmaa, Suomi)
  • 14:00 – 16:00 SM-sarja Lukko-Ilves, Rauma
    SM-sarja Lukko-Ilves, Rauma
    14:00 – 16:00
    Rauma hh
lauantai 07.01.
sunnuntai 08.01.
maanantai 09.01.
tiistai 10.01.
keskiviikko 11.01.
torstai 12.01.
perjantai 13.01.
  • Koko päivän SM-sarja Jokerit-Ilves, Pirkkola
    SM-sarja Jokerit-Ilves, Pirkkola
    Pirkkolan Liikuntapuisto (Pirkkolantie 23, , Helsinki 18, Suomi)
lauantai 14.01.
  • 12:00 – 14:00 SM-sarja HPK-Ilves, HML
    SM-sarja HPK-Ilves, HML
    12:00 – 14:00
    Poltinahontie 11, Hämeenlinna
sunnuntai 15.01.
maanantai 16.01.
tiistai 17.01.
keskiviikko 18.01.
torstai 19.01.
perjantai 20.01.
  • Koko päivän SM-sarja TPS-Ilves, Turku
    SM-sarja TPS-Ilves, Turku
    Eskontie 1, 20320 Turku
lauantai 21.01.
sunnuntai 22.01.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-HIFK, Haka 2
    SM-sarja Ilves-HIFK, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 3

maanantai 23.01.
tiistai 24.01.
keskiviikko 25.01.
torstai 26.01.
perjantai 27.01.
lauantai 28.01.
  • 12:15 – 14:15 SM-sarja Jukurit-Ilves, Mikkeli
    SM-sarja Jukurit-Ilves, Mikkeli
    12:15 – 14:15
    Ikioma Areena (Raviradantie 24 A, , Mikkeli Itä-Suomi, Suomi)
sunnuntai 29.01.
maanantai 30.01.
tiistai 31.01.

Helmikuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
keskiviikko 01.02.
torstai 02.02.
perjantai 03.02.
lauantai 04.02.
  • Koko päivän SM-sarja Kärpät-Ilves, Raksila
    SM-sarja Kärpät-Ilves, Raksila
    Teuvo Pakkalankatu 11, 90130 Oulu
sunnuntai 05.02.
maanantai 06.02.
tiistai 07.02.
keskiviikko 08.02.
torstai 09.02.
perjantai 10.02.
lauantai 11.02.
sunnuntai 12.02.
maanantai 13.02.
tiistai 14.02.
keskiviikko 15.02.
torstai 16.02.
perjantai 17.02.
lauantai 18.02.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-Lukko, Haka 2
    SM-sarja Ilves-Lukko, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 1

sunnuntai 19.02.
maanantai 20.02.
tiistai 21.02.
keskiviikko 22.02.
torstai 23.02.
perjantai 24.02.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-Jokerit, Haka 2
    SM-sarja Ilves-Jokerit, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 2

lauantai 25.02.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-HPK, Haka 2
    SM-sarja Ilves-HPK, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 3

sunnuntai 26.02.
maanantai 27.02.
tiistai 28.02.

Maaliskuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
keskiviikko 01.03.
torstai 02.03.
perjantai 03.03.
lauantai 04.03.
  • Koko päivän SM-sarja JYP-Ilves, J:kylä
    SM-sarja JYP-Ilves, J:kylä
    Kilpa- ja huippu-urheilun tutkimus- ja kehittämissäätiö sr (Rautpohjankatu 6, , Jyväskylä 08, Suomi)
sunnuntai 05.03.
maanantai 06.03.
tiistai 07.03.
keskiviikko 08.03.
torstai 09.03.
perjantai 10.03.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-Pelicans, Haka 2
    SM-sarja Ilves-Pelicans, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 1

lauantai 11.03.
  • Koko päivän SM-sarja Ilves-KalPa, Haka 2
    SM-sarja Ilves-KalPa, Haka 2
    Haka 2

    Toimihenkilöryhmä 2

sunnuntai 12.03.
maanantai 13.03.
tiistai 14.03.
keskiviikko 15.03.
torstai 16.03.
perjantai 17.03.
lauantai 18.03.
sunnuntai 19.03.
maanantai 20.03.
tiistai 21.03.
keskiviikko 22.03.
torstai 23.03.
perjantai 24.03.
lauantai 25.03.
sunnuntai 26.03.
maanantai 27.03.
tiistai 28.03.
keskiviikko 29.03.
torstai 30.03.
perjantai 31.03.

Huhtikuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
lauantai 01.04.
sunnuntai 02.04.
maanantai 03.04.
tiistai 04.04.
keskiviikko 05.04.
torstai 06.04.
perjantai 07.04.
lauantai 08.04.
sunnuntai 09.04.
maanantai 10.04.
tiistai 11.04.
keskiviikko 12.04.
torstai 13.04.
perjantai 14.04.
lauantai 15.04.
sunnuntai 16.04.
maanantai 17.04.
tiistai 18.04.
keskiviikko 19.04.
torstai 20.04.
perjantai 21.04.
lauantai 22.04.
sunnuntai 23.04.
maanantai 24.04.
tiistai 25.04.
keskiviikko 26.04.
torstai 27.04.
perjantai 28.04.
lauantai 29.04.
sunnuntai 30.04.

Ei tapahtumia.

Toukokuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
maanantai 01.05.
tiistai 02.05.
keskiviikko 03.05.
torstai 04.05.
perjantai 05.05.
lauantai 06.05.
sunnuntai 07.05.
maanantai 08.05.
tiistai 09.05.
keskiviikko 10.05.
torstai 11.05.
perjantai 12.05.
lauantai 13.05.
sunnuntai 14.05.
maanantai 15.05.
tiistai 16.05.
keskiviikko 17.05.
torstai 18.05.
perjantai 19.05.
lauantai 20.05.
sunnuntai 21.05.
maanantai 22.05.
tiistai 23.05.
keskiviikko 24.05.
torstai 25.05.
perjantai 26.05.
lauantai 27.05.
sunnuntai 28.05.
maanantai 29.05.
tiistai 30.05.
keskiviikko 31.05.

Ei tapahtumia.

Kesäkuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
torstai 01.06.
perjantai 02.06.
lauantai 03.06.
sunnuntai 04.06.
maanantai 05.06.
tiistai 06.06.
keskiviikko 07.06.
torstai 08.06.
perjantai 09.06.
lauantai 10.06.
sunnuntai 11.06.
maanantai 12.06.
tiistai 13.06.
keskiviikko 14.06.
torstai 15.06.
perjantai 16.06.
lauantai 17.06.
sunnuntai 18.06.
maanantai 19.06.
tiistai 20.06.
keskiviikko 21.06.
torstai 22.06.
perjantai 23.06.
lauantai 24.06.
sunnuntai 25.06.
maanantai 26.06.
tiistai 27.06.
keskiviikko 28.06.
torstai 29.06.
perjantai 30.06.

Ei tapahtumia.

Heinäkuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
lauantai 01.07.
sunnuntai 02.07.
maanantai 03.07.
tiistai 04.07.
keskiviikko 05.07.
torstai 06.07.
perjantai 07.07.
lauantai 08.07.
sunnuntai 09.07.
maanantai 10.07.
tiistai 11.07.
keskiviikko 12.07.
torstai 13.07.
perjantai 14.07.
lauantai 15.07.
sunnuntai 16.07.
maanantai 17.07.
tiistai 18.07.
keskiviikko 19.07.
torstai 20.07.
perjantai 21.07.
lauantai 22.07.
sunnuntai 23.07.
maanantai 24.07.
tiistai 25.07.
keskiviikko 26.07.
torstai 27.07.
perjantai 28.07.
lauantai 29.07.
sunnuntai 30.07.
maanantai 31.07.

Ei tapahtumia.

Elokuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
tiistai 01.08.
keskiviikko 02.08.
torstai 03.08.
perjantai 04.08.
lauantai 05.08.
sunnuntai 06.08.
maanantai 07.08.
tiistai 08.08.
keskiviikko 09.08.
torstai 10.08.
perjantai 11.08.
lauantai 12.08.
sunnuntai 13.08.
maanantai 14.08.
tiistai 15.08.
keskiviikko 16.08.
torstai 17.08.
perjantai 18.08.
lauantai 19.08.
sunnuntai 20.08.
maanantai 21.08.
tiistai 22.08.
keskiviikko 23.08.
torstai 24.08.
perjantai 25.08.
lauantai 26.08.
sunnuntai 27.08.
maanantai 28.08.
tiistai 29.08.
keskiviikko 30.08.
torstai 31.08.

Ei tapahtumia.

Syyskuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
perjantai 01.09.
lauantai 02.09.
sunnuntai 03.09.
maanantai 04.09.
tiistai 05.09.
keskiviikko 06.09.
torstai 07.09.
perjantai 08.09.
lauantai 09.09.
sunnuntai 10.09.
maanantai 11.09.
tiistai 12.09.
keskiviikko 13.09.
torstai 14.09.
perjantai 15.09.
lauantai 16.09.
sunnuntai 17.09.
maanantai 18.09.
tiistai 19.09.
keskiviikko 20.09.
torstai 21.09.
perjantai 22.09.
lauantai 23.09.
sunnuntai 24.09.
maanantai 25.09.
tiistai 26.09.
keskiviikko 27.09.
torstai 28.09.
perjantai 29.09.
lauantai 30.09.

Ei tapahtumia.

Lokakuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
sunnuntai 01.10.
maanantai 02.10.
tiistai 03.10.
keskiviikko 04.10.
torstai 05.10.
perjantai 06.10.
lauantai 07.10.
sunnuntai 08.10.
maanantai 09.10.
tiistai 10.10.
keskiviikko 11.10.
torstai 12.10.
perjantai 13.10.
lauantai 14.10.
sunnuntai 15.10.
maanantai 16.10.
tiistai 17.10.
keskiviikko 18.10.
torstai 19.10.
perjantai 20.10.
lauantai 21.10.
sunnuntai 22.10.
maanantai 23.10.
tiistai 24.10.
keskiviikko 25.10.
torstai 26.10.
perjantai 27.10.
lauantai 28.10.
sunnuntai 29.10.
maanantai 30.10.
tiistai 31.10.

Ei tapahtumia.

Marraskuu 2023

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
keskiviikko 01.11.
torstai 02.11.
perjantai 03.11.
lauantai 04.11.
sunnuntai 05.11.
maanantai 06.11.
tiistai 07.11.
keskiviikko 08.11.
torstai 09.11.
perjantai 10.11.
lauantai 11.11.
sunnuntai 12.11.
maanantai 13.11.
tiistai 14.11.
keskiviikko 15.11.
torstai 16.11.
perjantai 17.11.
lauantai 18.11.
sunnuntai 19.11.
maanantai 20.11.
tiistai 21.11.
keskiviikko 22.11.
torstai 23.11.
perjantai 24.11.
lauantai 25.11.
sunnuntai 26.11.
maanantai 27.11.
tiistai 28.11.
keskiviikko 29.11.
torstai 30.11.

Ei tapahtumia.

Joukkueen Instagram